כיצד להימנע ממחלת הסוכרת

כיצד להימנע ממחלת הסוכרת למרות פיתויי המאה ה-21?

מחלת הסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות, ומעמדה המפוקפק הביא אותה להיות אחד ממאפייני העידן המודרני. כאשר אנו מוקפים בפיתויים עתירי פחמימות מכל העברים, קשה לנו לשמור על עצמנו וקל מאוד להיכנע. כיצד בכל זאת ניתן להימנע ממחלת הסוכרת? על כך נכתוב בשורות הבאות, המוגשות כשירות לציבור על ידי המרכז לרפואת הרגל, מרכז וסקולרי לטיפול בפצעים ובכף רגל סוכרתית.

מניעה היא המפתח!

ניתן למנוע הופעת סוכרת או לדחות את הופעתה על ידי אימוץ אורח חיים בריא, הכולל תזונה מאוזנת ופעילות גופנית. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם סוכרת סוג 2 ועם סוכרת הריונית היא פשוט למנוע את הופעתה. אין המדובר בדיאטה חמורה או באורח חיים סגפני, ואם תפעלו על פי ההמלצות, מלבד מניעת פריצת הסוכרת תיהנו גם מאיכות חיים משופרת.

תזונה נכונה

התזונה המתאימה למי שנמצא בסיכון לחלות בסוכרת היא אכילה מסודרת של ארוחה כל 4-3 שעות, או על פי הגישה המסורתית יותר – שלוש ארוחות עיקריות בהפרשים של 5-4 שעות, וביניהן ארוחות ביניים. הקפידו על צריכת דגנים מלאים, אורז בסמטי או בטטות, והימנעו מקמח לבן, מתפוחי אדמה, מתירס ומוצריו, וכמובן – מעוגות וממאפים מתוקים. הקפידו לצרוך בכל ארוחה כמות שווה של חלבונים, פחמימות מורכבות וירקות. בנוסף, אם רמות המגנזיום שלכם נמוכות, היוועצו ברופא המשפחה לגבי נטילת תוספי מזון מתאימים. ניתן לצרוך שתי מנות פרי ביום, ויש להקפיד לא לנשנש בין הארוחות.  

פעילות גופנית

הכניסו לשגרת יומכם פעילות גופנית אירובית ואנאירובית. המינון הרצוי הוא לפחות 4-3 שעות פעילות גופנית בשבוע, ויש להתחיל את הפעילות במינון נמוך ולעלות בהדרגה. כדאי להיעזר במדריך כושר מנוסה, למניעת תקלות ותאונות.

טיפולים אלטרנטיביים

קיימים טיפולים אלטרנטיביים שיכולים לעזור למנוע את הופעת הסוכרת, רובם משלבים שינוי של תזונה ואורח חיים, בנוסף לנטילת תרופות טבעיות וצמחי מרפא.

לסיכום:

סוכרת אינה כורח המציאות, ולמרות השכיחות הרבה של המחלה, זו מחלה שקל יחסית להימנע ממנה. כל שנדרש הוא אימוץ אורח חיים בריא שייטיב עם הגוף כולו וישפר את איכות החיים שלך, בנוסף למניעת פריצת הסוכרת.

אם אתם לוקים במחלת הסוכרת – קבעו טיפול אצל רופאים מוסמכים בלבד, להם ניסיון והתמחות בתחום זה. המרכז לרפואת הרגל מעסיק אך ורק רופאים כאלה ומשתמש בשיטות המתקדמות ביותר במטרה למנוע נזקי גוף ואף קטיעת גפיים שעלולים להיווצר בעקבות המחלה.

לקביעת תור ולמידע נוסף בסניפי באר שבע וחיפה חייגו: 072-3940372

 

אודות המחבר

השארת תגובה