הטיפולים שלנו

נוירופתיה סוכרתית

אנו במרכז לרפואת הרגל מטפלים בנוירופתיה באופן מיוחד במטרה להרחיב את כלי הדם ולשפר את זרימת הדם, הטיפול מתבצע במכשירים חדשניים שאינם פולשניים באלקטרודות ובגלי אולטרסאונד הפועל ישירות על נימי הדם בגפיים ומעודד ריפוי של כלי הדם הפגועים וכן מתן עירוי המכיל חומר להרחבת כלי דם. 

נוירופתיה סוכרתית היא פגיעה בעצבים התחושתיים. איבוד או פגיעה בתחושה ברגליים, תחושת נימול, צריבה וכאבים שעלולים להוביל להתפתחות זיהומים, כיבים ואף כריתה של גפה בגין פגיעות יומיומיות בכפות הרגליים.
נוירופתיה סוכרתית פוגעת בעצבים האחראים על התנועה וכתוצאה מכך הפרה של האיזון של השרירים ברגל, שיכול להוביל לפגיעה בעצבים האחראיים על פעולות בלתי רצוניות. פגיעה זו משפיעה על ההזעה בכף הרגל וגורמת ליובש בעור, כתוצאה מכך הסיכוי לפציעות הולך וגובר ופותח פתח לזיהומים.

עצבי הרגליים הם העצבים הארוכים ביותר בגוף וברוב המקרים הם הראשונים הנפגעים מהמחלה, חשוב מאוד עבור חולי סוכרת לעבור בדיקת רגליים מקיפה אחת לשנה על מנת לאתר סימנים מוקדמים לנוירופתיה סוכרתית באבחון נבדק בריאות העור, השרירים, העצמות, והתחושה ברגליים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת ליכולת לחוש דקירה ברגליים מגע קר או הפעלת רטט על הבהונות בהשוואה לתחושה המופעלת על הרגליים העליונות.

הבדיקות העיקריות כוללות צילומי רנטגן לשלילת זיהום בעצמות ובדיקת דופלר לאבחון ליקויים בזרימת הדם בגוף, לפי תוצאות הבדיקות אלו מותאמת תכנית טיפול אינדיבידואלית לכל מטופל.